رشد چشمگیر سود ایران تایر در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۲


به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، بر اساس اطلاعات منتشر شده در کدال، سود شرکت تولیدی ایران تایر که به نماد «پتایر» در بورس حضور دارد در ۶ ماهه منتهی به شهریور ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۶۸۲ درصدی همراه بود و به ازای هر سهم ۱۷۳ ریال سود ساخت.

بر اساس این گزارش، درآمد‌های عملیاتی این شرکت با رشد ۳۷ درصدی به یک هزار و ۲۴۲ میلیارد تومان رسید و در نهایت موجب تحقق سود ناخالص ۲۲۳ میلیارد تومانی شد.

شرکت تولیدی ایران تایر از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که هم‌اکنون ۱۰ درصد سهم بازار تایر کشور را در اختیار دارد.

شرکت تولیدی ایران تایر در سال ۱۳۴۲ هجری شمسی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت شرکت جنرال تایر آمریکا در تهران – کیلومتر ۴ جاده مخصوص کرج تأسیس گردید و بهره برداری از آن در سال ۱۳۴۴ با ظرفیت ۶۰۰۰ تن با تولید تایر خودرو و محصولات جانبی از قبیل کفپوش اتومبیل، ضربه‌گیر لاستیکی و… آغاز گردید. در سال ۱۳۵۲ با اتمام طرح توسعه، ظرفیت شرکت به ۱۸۰۰۰ تن در سال افزایش یافت و با اجرای این طرح شرکت قادر به تولید انواع تایر‌های سواری، وانتی، باری سبک و سنگین و ماشین آلات راه سازی و کشاورزی گردید و جایگاه خود را در بین سایر شرکتهای تایرساز از نظر تنار و تنوع تولید ارتقاء بخشید.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و قطع همکاری شرکت جنرال تایر در سال ۱۳۶۱ سهام شرکاء آمریکایی توسط بنیاد مستضعفان خریداری و نام شرکت به ایران تایر تغییر داده شد. در سال ۱۳۶۹ به همت مدیران و پرسنل پر تلاش شرکت و با وجود آثار تحریم‌های اقتصادی و مشکلات ناشی از جنگ تحمیلی ظرفیت تولید شرکت از ۱۸۰۰۰ تن به ۲۴۰۰۰ تن در سال افزایش یافت.

به منظور ارتقاء کیفیت محصولات و حضور موثر در بازار؛ بازسازی و نوسازی ماشین آلات اصلی خطوط تولید به منظور تولید محصولات جدید متناسب با نیاز مشتریان در دستور کار قرار گرفت تا اینکه در سال ۱۳۸۹ با اخذ دانش فی تولید تایر‌های رادیال سواری از شرکت matador اروپا و خرید ماشین آلات مورد نیاز از کشور های اروپایی موفق به تولید و عرضه تایر های رادیال سواری به بازار گردید و هم اکنون با تولید روزانه ۱۳۰۰۰ حلقه انواع تایر های رادیال سیمی سهم عمده و مهمی در تأمین تایر های مورد نیاز خودرو سازان کشور و نیاز مشتریان ایفا می نماید.

این شرکت در کنار توجه به تولید و کیفیت محصولات به تنوع محصولات نیز توجه ویژه دارد بنحوی که هم اکنون ضمن تولید اکثر سایز های مورد نیاز، بازار اخذ دانش فنی در خصوص تولید تایرهای تمام سیمی All stel اتوبوسی و کامیونی و تولید تایر های مورد نیاز خودروهای SUV (شاسی بلند) در دستور کار قرار گرفته است که ان‌شاءالله پس از تکمیل پروژه و اخذ استاندارد های لازم به بازار عرضه خواهد شد.

​شرکت ایران تایر با اخذ استاندارد ملی ایران و استانداردهای ISO9001، ISO14001، ۱۸۰۰۱، TSOTS دریافت نشان اروپایی اروپایی محصول برای تایر های رادیال و اخذ واحد نمونه رعایت حقوق مصرف کنندگان، واحد نمونه رعایت الگوی مصرف بهینه انرژی، واحد نمونه استاندارد استان تهران و… همراه با آینده ای درخشان امیدوار و با استعانت از درگاه خداوند متعال به تلاشهای خود در نیل به توسعه و راه اندازی فاز اول تولید تایر های سیمی در مهدی شهر و افزایش تولید و کیفیت در شرکت کنونی ادامه خواهد داد.

 شرکت ایران تایر با صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، سوریه، اردن، عمان، قطر، امارات، عربستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، سودان، اوگاندا، کوبا و … توانسته همواره در صادرات محصولات غیر نفتی نیز پیشرو باشد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *