بحرانی در مسیر فعالیت‌های پدکس وجود ندارد/چالش‌ها را حل خواهیم کرد


به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، مهندس زیار در نشست با مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس(پدکس) که با حضور معاونین هلدینگ در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد اظهار کرد: در مجموعه شرکت های هلدینگ به ویژه در پدکس، حفاری شمال و پایندان کلکسیونی از نیروهای خوب و مجرب حضور دارند.

وی سرمایه اصلی شرکت های زیر مجموعه هلدینگ انرژی گستر سینا را نیروی انسانی خواند و گفت: اگر به نیروی انسانی و فرهنگ سازمانی توجه و اهتمام داشته باشیم به طور قطع نیروهای بهتر و کارآمدتری خواهیم داشت.

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا تصریح کرد: پدکس باید به محلی برای تربیت متخصصین تبدیل شود چون معتقدیم گستره فعالیت‌های این شرکت باید فراتر رود به طوری که اگر قرار باشد توسعه ای در فعالیت‌های بالا دست صنعت نفت در هلدینگ صورت گیرد، این توسعه از طریق شرکت پدکس خواهد بود و بر همین اساس باید نیروهای شرکت را تقویت کنیم.

وی تأکید کرد: به طور قطع نیروهای پدکس ظرفیت های لازم را دارند و فقط باید رویه ها را به سمت و سوی فضای تخصصی سوق دهیم و در این راستا هر چقدر حواشی را کنار بگذاریم موفق خواهیم بود.

مهندس زیار بر پرهیز از حواشی تأکید کرد و گفت: هدف این است که هر پروژه ای در دست داریم به موقع، با هزینه پایین و با سود خوب به پایان برسانیم. یک زمانی شرکت پدکس افق نداشت و دکل‌ها بیکار بودند اما امروز همه دکل‌ها مشغول هستند و این موفقیت فقط و فقط در سایه تلاش نیروهای متخصص پدکس ممکن شده است. البته چالش‌هایی هم وجود دارد که به طور یقین حل خواهد شد.

وی نیروهای پدکس را نیروهایی صاحب نظر در حوزه کاری خود دانست و افزود: امروز اگر پدکس موفق شده در ۹ ماه گذشته از سال جاری سوده دِه باشد، با همت و تلاش نیروهای شرکت بوده است هر چند زیان‌های مربوط به سال‌های گذشته موجب شده این سود دیده نشود.

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا ادامه داد: البته شرکت با چالش‌هایی مواجه است که به طور قطع حل خواهیم کرد کما اینکه چالش‌های قبلی را با همت و تلاش خودتان حل کردیم و در مسیر و جریان فعالیت‌های پدکس، بحرانی نمی‌بینیم. چالش‌هایی ​از گذشته وجود دارد که حل می‌شود و هلدینگ هم همواره حمایت کرده است.

در بخش دیگری از این نشست، علی فروزنده مدیرعامل شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس گزارشی در خصوص آخرین وضعیت فعالیت‌ها و پروژه‌های در دست این شرکت ارائه کرد و گفت: پدکس نیروهای پرتلاش و فداکاری دارد و در مدت حضورم در این شرکت فداکاری‌‌های بسیاری از آنها در نیل شرکت به سوی اهداف تعیین شده، مشاهده کردم.

​وی با تقدیر از عملکرد نیروهای این شرکت در انجام پروژه‌ها اظهار کرد: عملکرد نیروهای پدکس در این مدت در انجام پروژه‌ها به گونه‌ای بوده که به اذعان کارفرماهای مختلف این عملکرد در مقایسه با شرکت‌های خارجی بسیار بهتر بوده است.

همچنین در ادامه این نشست، کاوه ابراهیم‌زاده معاون دکل‌‌های حفاری شرکت پدکس گزارش مفصلی در خصوص وضعیت فعلی دستگاه‌های حفاری شرکت، اهم فعالیت‌های انجام شده در چند ماه گذشته، کمبود‌ها و نواقص‌ها و پیشنهادات به منظور بهبود وضعیت شرکت ارائه کرد.

ابراهیمی معاون مالی، منابع انسانی و اقتصادی پدکس نیز در بخش دیگری از این نشست، آخرین وضعیت سود و زیان، تحلیل نسبت‌های مالی و مقایسه آن با دوره مشابه سال قبل، میزان وصول مطالبات در سال جاری، بدهی‌های تسویه نشده و سنواتی سال‌های قبل، مبالغ مورد نیاز به منظور پرداخت حقوق و مزایای پرسنل تا پایان سال و برنامه تامین نقدینگی را تشریح کرد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *