امضاء ۳ قرداد و تفاهم‌نامه نفتی به ارزش ۵۶۰ میلیون دلار توسط شرکت‌های انرژی سینا


با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت؛

۵۶۰ میلیون دلار قرارداد و تفاهم‌نامه بین شرکت‌های تابعه انرژی سینا و شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بین‌المللی نفت امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی سینا؛ همزمان با آخرین روز بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با حضور محسن خجسته‌مهر؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و محمدصادق عظیمی‌فر؛ مدیرعامل هلدینگ انرژی سینا، سه قرارداد و تفاهم‌نامه در حوزه بالادست صنعت نفت امضاء شد.

در این مراسم ابتدا قراداد حفاری اکتشافی در بلوک رودسر توسط شرکت حفاری شمال به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار، میان علیرضا سلمان‌زاده؛ مدیرعامل حفاری شمال و مسعود پارسی؛ مدیرعامل شرکت نفت خزر امضاء شد.

موضوع این قرارداد حفاری یک حلقه چاه اکتشافی به عمق تقریبی پنج هزار و ۲۰۰ متر با زمان‌بندی ۱۳ ماهه است که با توجه به توان فنی و عملیاتی شرکت حفاری شمال، اکتشاف بلوک‌های دریای خزر به این شرکت واگذار شد.

در ادامه تفاهم‌نامه تعمیر، راهبری و انتقال پروژه سکوی نیمه‌شناور ایران امیرکبیر در دریای خزر به ارزش ۱۶۰ میلیون دلار بین شرکت‌های حفاری شمال و نفت خزر امضاء شد، بر اساس این تفاهم‌نامه سکوی نیمه‌شناور ایران امیرکبیر توسط شرکت حفاری شمال مورد بازسازی قرار گرفته و سپس در بلوک اکتشاف چالوس، دو حلقه چاه اکتشافی حفر خواهد شد.

تفاهم‌نامه سوم نیز مربوط به شرکت پدکس از دیگر شرکت‌های زیرمجموعه انرژی سینا بود که به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار بین علی نوذری؛ مدیرعامل این شرکت و مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی امضاء شد، موضوع این تفاهم‌نامه اجرای ۱ + ۲ دستگاه حفاری با ظرفیت دو هزار اسب‌بخار به مدت ۲ سال در میدان گازی خارتنگ است.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *